Promowanie firmy w internecie - czy warto?

Dodane: 29-01-2015 09:33
Promowanie firmy w internecie - czy warto? Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste seo to metody w pełni etyczne i legalne,...główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych takich jak obszar na który dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych istotnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na efekt musimy poczekać kilka miesięcy. Oczywiście jest kilka metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.