O różnorodności wśród kurtek i płaszczy

rtkach i płaszczach.Tanie ciuchy przeznaczone do wykonywania prac domowychOsoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną c

O różnorodności wśród kurtek i płaszczy W zasadzie mroźne dni już się skończyły, ale w szafie warto mieć coś na jesień i zimę. takie ciuchy można kupić np. w lub sklepach stacjonarnych. Krótko właśnie o kurtkach i płaszczach.

Tanie ciuchy przeznaczone do wykonywania prac domowych

Osoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną czymś pobrudzone, ponieważ będzie można je wyprać w tanim proszku i rozwiesić na suszarce. Dlatego panie ubierają luźne ubrania w czasie sprzątania lub gotowania obiadu.

Wykorzystują wówczas również kolorowe fartuszki. Natomiast panowie ubierają sportowe bluzki i krótkie spodenki do koszenia trawy czy grabienia już skoszonej trawy. Dobrze pasują do nich sandały lub pełne, ale letnie buty. Podobnych ubrań potrzebują również podczas podlewania trawnika, kiedy muszą uważać na to, żeby nie oblać wodą nowych butów czy bardziej odświętnych bluzek.


Historia marynarki w Wikipedii

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Encyklopedia o ubiorze warstwowym

Ubiór warstwowy - koncepcja ubioru, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw odzieży, gdzie każda warstwa spełnia różne funkcje. Łącząc je ze sobą, uzyskujemy funkcjonalną odzież, którą łatwo można dopasować do konkretnych warunków pogodowych i poziomu aktywności. Ten sposób ubierania się został szeroko zaakceptowany w sporcie, turystyce czy trekkingu.

Podstawowy (i najczęściej stosowany) wariant ubioru warstwowego zakłada stosowanie trzech warstw:

warstwy podstawowej, mającej za zadanie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry
warstwy średniej, zapewniającej izolację termiczną
warstwy zewnętrznej, chroniącej przed wodą i wiatrem

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubiór_warstwowy