Ból zęba? Idź do dentysty!

już korzystały z ich usług. Wobec tego prawdziwi fachowcy mogą liczyć na to, że nie będą mieli żadnych problemów z utrzymaniem prowadzonych przez siebie przychodni. Wobec tego bardzo zależy im na tym, aby świadczone przez nic

Ból zęba? Idź do dentysty!

Najczęściej polecani stomatolodzy

Trzeba przyznać, że najlepsi stomatolodzy mogą liczyć na to, iż będą bardzo często polecani innym pacjentom przez zadowolone z osoby, które już korzystały z ich usług. Wobec tego prawdziwi fachowcy mogą liczyć na to, że nie będą mieli żadnych problemów z utrzymaniem prowadzonych przez siebie przychodni.

Wobec tego bardzo zależy im na tym, aby świadczone przez nich usługi znajdowały się na najwyższym poziomie. Jednocześnie są oni stale dostępni i starają się o to, aby kolejki u nich obowiązujące były bardzo szybko rozładowywane, a dzięki temu ich pacjenci nie będą musieli długo czekać na wykonanie u nich jednej z usług dentystycznych. Taka sytuacja będzie bardzo korzystna także dla samych dentystów, ponieważ bardzo podniesie komfort ich codziennej pracy.


Pedodoncja - Wikipedia

Stomatologia dziecięca, pedodoncja ? to specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

Pedodoncja zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami, jak:

ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania
leczenie zębów mlecznych
leczenie zębów stałych niedojrzałych
leczenie chorób błony śluzowej u dzieci
profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia_dziecięca


Stomatologia, czyli dentystyka - Wikipedia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia